Yazmak aslında başlamak değil mi? her cümle her satır bir başlanğıç. Bazen yazarken sözün nerde biteceğinden çok nerde başlayacağını düşünürsünüz. Sessiz gecelerin sabaha dönmesini beklemek gibidir dilinden çıkacakların kağıda geçerken geçen zamanı bazende bir kuşun ilk kanat çırpması gibi meraklı ama korkak. Yazacağın bir el ile gönülün ortaklığını yazacağım bazende olmayan gönüllerin inceleğini yazacağım. Düşünmek okuyanlar için vakit alacak. Zamanı nerde başlatmak mı yoksa nerde bitimek mi arasında gidip gelecek bir sözün son şahidi olacaksınız. Takip bir boşlukta çıkış ışığı ile bir boşluğa sürüklenişin tam ortasıdır. Burasının ne olacağına siz karar verin.....

1 Nisan 2012 Pazar

:( #1nisan :( NEDEN KUTLANIR !!!Bu kadar yıldır bilinçsiz bir şekilde birilerini kandırıp gülmek bazende aynı duruma düşmekle geçirdiğimiz bir gündü 1 Nisan. O gün akla gelen tüm fesatlıkların ürünü olan şakaların sonuncunda yanan canların hiç önemi yoktu. Gülmek her şeyden önce gelir gülemeyenlerde sessizce üzülürdü.

Bugün şaka gibi gelen günün ne kadar acımasız bir olayın ardından kutlanmaya başlandığını ögrendim ve tüm gülerek geçirdiğim 1 Nisanlara lanet ettim. Bu acımasız günü bilenler birkez daha hatırlasın, bilmeyenlerde ögrensin diye sizle paylaşıyorum.   


15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanyadaki Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Müslümanların kuşatmanın uzun sürmesine rağmen ne imanında ne korkusuzluğunda bir değişiklik olmamıştır. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an-ı Kerim
bir elinde İncil; "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım" der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi komutana teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir.

Bu dialoğun ardından; 

BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisanlar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Bu hile gününün manasını bilmeden kutladığınız günler bugün sonra ulaştı. Bundan sonra kutlayacağınız tüm 1 Nisanların ne manaya geldiğini biliyorsunuz.

...BOL HİLELİ !1! NİSANLAR...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder